Mitsubishi Eclipse Cross – nowy ogier w stajni | Premiera

Eclipse Cross będzie wyposażony w dwie zupełnie nowe jednostki napędowe. Podstawową jednostką będzie 1,5-litrowa benzyna o mocy 163 koni mechanicznych oraz 250 Nm momentu obrotowego. Dostępna będzie wraz z 5-biegową skrzynią manualną lub z bezstopniową przekładnią CVT.

W dniu premiery będzie można zdecydować się również na znaną, lecz całkowicie przebudowaną jednostką diesla o pojemności 2,2 litrów o mocy 150 KM i 400 Nm. Dostępny będzie wyłącznie z 8-biegową skrzynią automatyczną. Na dzień dzisiejszy to jedyne, co o nim wiemy, gdyż silnik nie przeszedł jeszcze szczegółowych badań i nie posiada homologacji.

Jednostki napędowe, które będą dostępne w dniu premiery

Silnik Pojemność Moc Skrzynia biegów 0 – 100 km/h Prędkość maks.
Silniki benzynowe
1.5 2WD M/T b/d 163 KM / 250 Nm 5-biegowa manualna 10,3 s 205 km/h
1.5 4WD CVT automatyczna CVT 9,8 s 200 km/h
Silniki diesla
2.2 DiD
4WD A/T
b/d 150 KM / 400 Nm 8-biegowa automatyczna b/d b/d

Ci z was, którzy interesowali się rozwojem projektu z pewnością wiedzą, że auto oficjalnie zaprezentowane zostało w marcu tego roku na targach Geneva Motor Show. Do produkcji Eclipse Cross trafi w październiku, a pierwsze egzemplarze zobaczymy na publicznych drogach najpewniej na początku przyszłego roku.

Czy auto odniesie sukces? Według badań Mitsubishi, na rynku panuje aktualnie tendencja do kupowania właśnie takich samochodów, co przełoży się na sukces rynkowy. Największym czynnikiem sukcesu jest cena, a ta nie została nadal ujawniona.

2018 Mitsubishi Eclipse Cross – polska premiera

Ten wpis posiada więcej niż jedną stronę:

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz