Koncepcyjny kluczyk do nowego Nissana GT-R jest fantastyczny

Czy doczekamy się smart-kluczyka w nowej generacji topowego modelu Nissana?

W przyszłym roku minie 12. rok produkcji aktualnej generacji Nissan GT-R R35. Mimo tego samochód nadal wygląda bardzo dobrze i dla wielu jest on samochodem marzeń. Za jego wciąż świetny wygląd zewnętrzny odpowiadają liczne liftingi, które skutecznie utrzymują model przy życiu. Gdy zasiądziemy w środku możemy jednak poczuć się nieswojo przesiadając się nawet z Volkswagena Golfa.

Nowa generacja Nissana GT-R jest wyczekiwana wraz z nową Toyotą Suprą. O ile jednak Toyota intensywnie pracuje nad modelem, na bieżąco informuje o procesie produkcyjnym, zaprezentowała w 2014 roku oficjalny koncept oraz planuje premierę produkcyjnej wersji już 14 stycznia 2019 roku, tak Nissan od lat unika tematu i nie informuje nas praktycznie o niczym. Kilka miesięcy temu mówiono, że nowa generacja „będzie najszybszym samochodem sportowym na świecie”, jednak nadal nie ukończono prac nad napędem, a także nie wiadomo jaka jednostka trafi pod maskę.

Pewne jest jednak, że trwają prace nad nowym modelem, który będzie kontynuował legendę Nissana Skyline GT-R. Nowe modele zawsze były rewolucyjne, a aktualny Nissan GT-R wprowadził wiele bardzo nowoczesnych technologii. Z pewnością tak samo będzie w nowej generacji, a jeden z fanów podrzucił właśnie pomysł inteligentnego kluczyka, co jest coraz częściej spotykane w autach sportowych.

Za projekt odpowiada Danny Burnside, dyrektor kreatywny oraz designer w Square Circle Media. Kluczyk wygląda niczym nowoczesny zaokrąglony smartfon w kształcie aktualnych kluczyków oferowanych w Nissanach. Posiada on wyświetlacz na całej przedniej ściance oraz fizyczny przycisk z logo GT-R na górze. Możemy na nim sprawdzić stan zamknięcia drzwi, okien oraz bagażnika, aktualny zasięg, stan oleju oraz informację o dacie najbliższego przeglądu, a także sprawdzić i zmienić aktualnie ustawioną temperaturę klimatyzacji, a nawet uruchomić zdalnie silnik.

2020 Porsche Cayenne GTS - dźwięk wydechu + ruszania

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Koncepcyjny kluczyk do nowego Nissana GT-R jest fantastyczny

  • 29 grudnia 2018 at 12:44
    Permalink

    Ye ! This Is A Good Blog!

    Reply

Dodaj komentarz