Nissan Skyline Sedan naśladuje od dzisiaj model GT-R

Nissan odświeżył wizualnie model Skyline, czy nie przypomina on teraz przypadkiem innego samochodu marki?

Modele Nissan Skyline oraz Nissan Skyline GT-R zostały rozdzielone na dwa zupełnie inne auta przy okazji powstania aktualnej generacji Nissana GT-R. Pierwsze auto jest dzisiaj samochodem dla każdego, przeznaczonym do codziennej jazdy, drugi legendarną, sportową maszyną. Wydaje się, że Nissan stara się jednak powrócić do korzeni modelu, ponieważ cywilna wersja otrzymała facelifting, który wizualnie zbliża ją do sportowego odpowiednika.

Skyline Sedan otrzymał nowy grill łudząco przypominający ten z GT-R’a oraz zmieniony wzór tylnych świateł, które naśladują charakterystyczne światła złożone z dwóch okręgów. Oprócz modernizacji wyglądu, Nissan zdecydował się umieścić na pokładzie pojazdu pół-autonomiczny system prowadzenia ProPilot 2.0.

System jest w stanie samodzielnie prowadzić samochód po jednym pasie ruchu na autostradzie. Jeżeli samochód wykryje, że potrzebna jest zmiana linii, poinformuje o tym kierowcę i poprosi o wykonanie manewru. Osoba siedząca za kierownicą nie będzie jednak musiała całkowicie samodzielnie zmieniać pasa ruchu, ponieważ system prowadzący pojazd wspomagać będzie ten manewr.

Podobnie jak w większości autonomicznych systemów jazdy, komputer pokładowy prosić będzie co jakiś czas kierowcę o położenie rąk na kierownicy. Jeżeli dotyk nie zostanie wykryty, samochód samodzielnie się zatrzyma oraz włączy światła awaryjne.

ProPilot 2.0 dostępny będzie na ten moment jedynie w hybrydowych modelach Nissana Skyline, które posiadają pod maską 3,5-litrowy silnik spalinowy V6 oraz jedną jednostkę elektryczną. Łącznie generują one 363 koni mechanicznych, moc ta przekazywana jest na wszystkie koła maszyny bądź jedynie tylną oś.

źródło: Motor1

2020 Porsche Cayenne GTS - dźwięk wydechu + ruszania

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz