Oto Ford Bronco z napędem 6×6

Tę nietypową wizualizację przygotował kanał SRK Designs, który zaprezentował również proces tworzenia wizji.

Ford Bronco po wielu tygodniach oczekiwania oficjalnie zadebiutował i od razu znalazł wielu swoich zwolenników i fanów. Dodatkowo portale zajmujące się wizualizacjami zaczęły przygotowywać wizje różnych wersji tego modelu. Po niedawnym Fordzie Bronco Pick-up nadszedł czas na stworzenie odmiany z sześcioma kołami.

Grafik pracujący nad wizją postanowił skopiować tylną oś pojazdu oraz przedłużyć go o prawię połowę, a w efekcie otrzymaliśmy dość specyficzny model, który być może powstanie w przyszłości. Choć niekoniecznie trafi on bezpośrednio do gamy pojazdów Forda, to możliwość przygotowania takiej wersji Bronco może być oferowana przez firmy tunerskie, które niejednokrotnie zaskakiwały nas swoimi pomysłami. Dla przykładu Hennessey zaoferował swoim klientom przerobionego Chevroleta Silverado Trail Boss, który stał się ciężarówką osadzoną na sześciu kołach i otrzymał nazwę Goliath. Innym projektem firmy z Teksasu jest Ford F-150 jako VelociRaptor 6×6, który również otrzymał dodatkową oś.

O tym, że Ford Bronco z napędem 6×6 mógłby cieszyć się popularnością świadczy również fakt, że jego główny rywal, czyli Jeep Wrangler, niejednokrotnie oferowany był na rynku wtórym jako pojazd wyposażony w trzy osie. Inny model Jeepa, a mianowicie Gladiator, oferowany jest przez Rezvani, czyli jedną z bardziej znanych firm tunerskich, jako Herculesa 6×6.

Niezależnie od tego, czy ostatecznie zobaczymy Forda Bronco z trzema osiami, to model ten z pewnością doczeka się licznych wersji oraz jeszcze większej ilości możliwych tuningów. Sam Ford oferuje pond 200 fabrycznych akcesoriów, które pozwolą dostosować nowego Bronco do własnych preferencji.

Oto Ford Bronco z napędem 6×6

Źródło: SRK Designs

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz