Nowy Rolls-Royce Ghost na oficjalnym zwiastunie

Pojazd zostanie zaprojektowany praktycznie od zera, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów brytyjskiej marki.

Pierwsza generacja Ghosta zadebiutowała w 2009 roku i stała się największym sukcesem Rolls-Royce w całej jego ponad wiekowej historii. Nic więc dziwnego, że przed jego następcą stawiane są ogromne wymagania i pokładane nadzieje, aby przedłużył sukces swojego poprzednika. Jako, że premiera nowego Ghosta zaplanowana została na jesień, to marka rozpoczęła już swoją kampanie reklamową i do mediów trafił pierwszy zwiastun nadciągającego modelu.

Dyrektor Generalny brytyjskiej marki, Torsten Müller-Ötvös udostępnił dziennikarzom list otwarty wraz z pierwszym szkicem nowego Ghosta, który nie jest zbyt odkrywczy. Przedstawia on jedynie zarys boczny pojazdu z charakterystyczną dla Rolls-Royce figurką Spirit of Ecstasy, a najciekawsze informacje znaleźć możemy we wcześniej wspomnianym liście.

W założeniu nowy Rolls-Royce Ghost ma być bogato wyposażonym modelem z prostą, aczkolwiek praktyczną konstrukcją. Wiązało się to również z potrzebą zaprojektowania tego samochodu praktycznie od zera, a jedynymi elementami, które zostaną przeniesione do nowej generacji Ghosta są lusterka boczne z wbudowanym kierunkowskazem oraz figurka Spirit of Ecstasy.

Dowiedzieliśmy się, że klienci wykazują znaczne zainteresowanie przedmiotami podkreślającymi redukcję i powściągliwość – takimi, które nie krzyczą, a raczej szepczą. W designie szukają czystych form, mówiąc “nie” niepotrzebnym ozdobom oraz narzucającym się elementom. Uzupełniając ten minimalizm, nasi klienci oczekują innowacyjnej, ale łatwej w użyciu technologii oraz nowoczesnej konstrukcji w ich samochodach.

Müller-Ötvös

Brytyjska marka twierdzi również, że w przeciągu najbliższych tygodni opublikuje serię czterech animacji, które przybliżą klientom oraz mediom nowego Rolls-Royce Ghost, a jego oficjalna internetowa premiera odbędzie się jesienią tego roku.

2021 Rolls-Royce Ghost – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Rolls-Royce, Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz